x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Zobacz film z elektrowni Enei nakręcony przez Discovery Channel!

Print Friendly, PDF & Email

Mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć od kuchni jak powstaje najnowocześniejsza elektrownia węglowa w Polsce. Inwestycję Enei w nowy blok energetyczny o mocy 1075 MW sfilmowała w Kozienicach ekipa popularnonaukowego programu telewizyjnego Discovery Channel. Premiera filmu na antenie kanału zaplanowana jest na 17 grudnia (czwartek). Emisja o godz. 20.10.

Reklama

Ekipa Discovery Channel stworzyła prawie półgodzinny dokument „Jak powstaje nowoczesna elektrownia węglowa”. Okiem kamery możemy zajrzeć w miejsca, gdzie dostęp mają tylko nieliczne osoby. Ogrom inwestycji pokazują zdjęcia lotnicze. Film zabierze nas też do wnętrza powstającego kotła, pozwoli obejrzeć miejsce, gdzie budowana jest turbina wraz z generatorem oraz podejrzeć od środka wielki komin chłodni, który ma 185 m wysokości. Dowiemy się też, że rozmiary całej elektrowni pozwalają zauważyć ją z kosmosu.

Film w prosty sposób tłumaczy działanie nowoczesnej elektrowni węglowej. Dowiemy się jak nowy blok Enei zamieni węgiel wydobywany m.in. w Lubelskim Węglu Bogdanka na prąd elektryczny, który trafi do naszych domów.

Discovery Channel skupia się na budowie nowego bloku Elektrowni Kozienice o mocy 1075 MW i tłumaczy jak dzięki nowoczesnym technologiom można w ekologiczny sposób wytwarzać czystą energię z węgla kamiennego. O tym wyjątkowym przedsięwzięciu opowiedzą eksperci.

Film jest doskonałą okazją, aby wybrać się na wycieczkę po jednym z największych placów budowy w Europie.

Zachęcamy do obejrzenia ostatniego filmu z budowy bloku energetycznego w Kozienicach

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój