x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

VODBOX – pierwszy inteligentny agregator VOD

Print Friendly, PDF & Email
Film (fot. pixabay)

Od marca działa VODBOX – pierwszy inteligentny serwis agregujący oferty platform VOD, wskazujący internautom filmy, seriale, programy telewizyjne czy wydarzenia sportowe, którymi mogą być zainteresowani. To jedyny tego typu startup w Polsce, który właśnie dynamicznie zaczął zyskiwać użytkowników.

Reklama

Narzędzie w milisekundy rozwiązuje problem: „Co obejrzeć?” prezentując treści na żądanie dostępne w sieci. Filmy i seriale z vod.pl, Ipli, Player.pl a także Netflixa, vod.tvp.pl czy Cinemana, programy telewizyjne TVN i Polsatu a także mecze i programy sportowe zagregowane są w jednym miejscu. Dzięki VODBOX internauta nie musi żmudnie przeglądać list w poszczególnych serwisach – na VODBOX wyszuka wszystko, co go interesuje, a serwis nauczy się jego preferencji i będzie polecał mu treści dopasowane do jego preferencji. Podczas pierwszej wizyty serwis zapyta o ulubione pozycje filmowe, seriale czy programy, na podstawie których zacznie podpowiadać podobne propozycje. Dodatkowo użytkownik będzie informowany o promocjach w
ofertach VOD oraz o nowych odcinkach ulubionych seriali czy programów.

Już teraz prawie 20% Internautów wybiera serwisy VOD zamiast tradycyjnej telewizji. Dlatego docelowo chcemy przedstawić w serwisie ofertę wszystkich polskich platform VOD – od filmów przez sport, po programy edukacyjne. W najbliższym miesiącach zaczynamy prace nad aplikacjami mobilnymi serwisu. Z kolei po nowym roku skupimy się na ekspansji na rynki europejskie – mówi Filip Kokoszyński, pomysłodawca VODBOX.

Obecnie serwis rośnie organicznie – z miesiąca na miesiąc kilkakrotnie zwiększa swoją oglądalność.

– Przy takich wzrostach, jakie obecnie notujemy, przed końcem roku spodziewamy się osiągnąć ruch na poziomie 500 000 UU miesięcznie. W przyszłym roku chcemy go zwiększyć do 2 mln UU miesięcznie – dodaje Kokoszyński.

VODBOX to nie tylko korzyści dla internauty. To także dodatkowe źródło ruchu dla wydawców. Już teraz konwersja z platformy osiąga poziom 30%.

– VODBOX to platforma i dla internauty, i dla wydawcy. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej filmów i seriali Polacy chcą oglądać w sieci i robić to legalnie, VODBOX może być dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem. Chcemy mieć swój udział w ekspansji telewizji do Internetu – podsumowuje Wojciech Skąpski, jeden z twórców projektu.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój