x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

The Heart Warsaw: centrum współpracy korporacji i startupów

Print Friendly, PDF & Email
Warsaw Spire 7 Warsaw Spire

W stolicy odbyło się uroczyste ogłoszenie powstania „The Heart Warsaw” – pierwszej zlokalizowanej w Polsce, działającej na europejską skalę kompleksowej platformy łączącej innowacyjne firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

Reklama

Przestrzeń „The Heart Warsaw” znajdować się będzie na 39. piętrze budynku Warsaw Spire. Merytorycznie zapełnią ją kompleksowe programy, wspierające korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane firmy technologiczne z całej Europy. Dzięki temu, najlepsi przedsiębiorcy z Polski i całego regionu zyskają unikalne możliwości ekspansji zagranicznej i rozwoju biznesu.

Inicjatorami i twórcami „The Heart Warsaw” są firmy D-RAFT, MasterCard® i Ghelamco.

– „The Heart Warsaw” to miejsce unikalne w tej części Europy, wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji startupy. Nasza oferta odpowiada na potrzeby dynamicznie rosnących innowacyjnych firm technologicznych, które widzą w dużych korporacjach swoich klientów i partnerów. My te kontakty umożliwiamy. Zapraszamy do “The Heart Warsaw” scale-up’y, korporacje i inwestorów, zarówno z Polski, jak i z Europy. Współpracujemy z podobnymi platformami, takimi jak angielski Level39 czy izraelski The Floor – mówi Tomasz Rudolf, prezes D-RAFT.

– Jako firma technologiczna, która sama rozwija innowacyjne rozwiązania we współpracy ze startupami, rozumiemy jak wiele korzyści rozwój młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw przynosi dużym korporacjom, jak i całej gospodarce. Polska stawia przed sobą ambitne, długofalowe cele dotyczące podwyższania innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej. Wierzę, że inicjatywy takie jak „The Heart Warsaw” będą wydatnie pomagać osiągać te cele, budując pozycję Polski jako regionalnego lidera w zakresie rozwoju przedsiębiorczości – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard.

Jesteśmy twórcą innowacyjnych projektów deweloperskich. Od lat wyznaczamy nowe trendy na polskim rynku nieruchomości i tworzymy nową wartość dla miasta. Teraz idziemy o krok dalej. Dajemy przestrzeń w naszej najnowszej inwestycji do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na międzynarodową skalę. Jesteśmy przekonani, że „The Heart Warsaw” przyczyni się dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości w kraju”– powiedział Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group.

W uroczystym ogłoszeniu rozpoczęcia działalności platformy „The Heart Warsaw”, które odbyło się w Warsaw Spire, wzięli udział jej twórcy, kluczowi partnerzy oraz przedstawiciele władz: Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Ajay Banga, prezes MasterCard, Paul Gheysens, prezes Ghelamco Group, Tomasz Rudolf i Jędrzej Iwaszkiewicz, założyciele D-RAFT.

Szczególnie cieszę się, że to miejsce zgromadzi spółki z obszaru FinTech, czyli zaawansowanych technologicznie usług finansowanych. Polska ma ogromny potencjał w rozwoju usług płatności bezgotówkowych– podkreśliła wiceminister Emilewicz, mówiąc o powstającym w Warszawie centrum współpracy.

– Jednym z filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest rozwój innowacji, a jego niezwykle ważną część jest wsparcie start-upów. W ciągu najbliższych tygodni przedstawimy kompleksowy program dedykowany dla nowych spółek technologicznych – zapowiedziała wiceszefowa resortu rozwoju.

Więcej informacji na temat „The Heart Warsaw” można znaleźć na stronie internetowej www.theheart.tech.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój