x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Tarkett znów inwestuje w Polsce

Print Friendly, PDF & Email
Tarkett Zakład Tarkett w Jaśle

Tarkett, światowy lider nowatorskich i zrównoważonych rozwiązań dla podłóg i nawierzchni sportowych, otworzy do końca 2016 roku nową, innowacyjną linię produkcyjną w swojej fabryce w Jaśle (woj. podkarpackie). Inwestycja przyniesie regionowi w sumie 130 nowych miejsc pracy, z czego połowa już została zatrudniona.

Reklama

Rozbudowa fabryki w Polsce umożliwi spółce zwiększenie produkcji w Europie w sektorze LVT (z ang. Luxury Vinyl Tiles, luksusowe płytki winylowe), obecnie najszybciej rozwijającym się segmencie przemysłu podłogowego w Europie. LVT to najwyższej jakości płytki i panele modułowe przeznaczone dla obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

Firma Tarkett posiada już trzy zakłady LVT: we Francji, Luksemburgu i w Niemczech. Nowa, czwarta fabryka zlokalizowana w Polsce powstała w wyniku rozbudowy i modernizacji Jasielskich Zakładów Wykładzin, które zostały zakupione przez firmę Tarkett w maju 2014 roku. Wartość transakcji wyniosła blisko 92 mln złotych.

Obecnie, fabryka w Jaśle znajduje się po gruntownej rozbudowie i modernizacji. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało ją za jeden z najbardziej innowacyjnych i konkurencyjnych zakładów produkcyjnych w Polsce. Zastosowana w niej technologia produkcji nowego wyrobu LVT Click jest wydajna i przyjazna dla środowiska dzięki niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) oraz bezftalanowych materiałów w 100 proc. nadających się do ponownego przetworzenia.

Ta znacząca inwestycja w naszym zakładzie produkcyjnym w Polsce wprowadza nowatorską technologię, która podniesie poziom jakości naszych produktów i zarazem, co najważniejsze, usług dla naszych klientów. Odegra to kluczową rolę w rozwoju i dostawie naszej kolekcji LVT w Europie – ocenia Remco Teulings, Prezes EMEA, Grupy Tarkett. – Zaangażowaliśmy się w budowę tego sukcesu w celu zaspokajania potrzeb naszych klientów – dodaje prezes.

Jakie były powody decyzji o lokalizacji nowej linii produkcyjnej w Jaśle? Zdaniem przedstawicieli firmy pomogły w tym kluczowe czynniki: dobra infrastruktura, korzystna lokalizacja i wykwalifikowana kadra. Lokalne władze liczą na korzystny wpływy inwestycji dla regionu. – Bardzo cenimy obecność firmy Tarkett w Jaśle. Oczekujemy, że dalszy dynamiczny rozwój zakładu przyniesie korzyści mieszkańcom, działającym tu podmiotom i organizacjom – przyznaje Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Już dziś zakład Tarkett w Jaśle zatrudnia blisko 240 osób. Rozbudowa inwestycji przyniesie w sumie 130 kolejnych miejsc zatrudnienia: 70 nowych osób już pracuje w fabryce, w najbliższym czasie zakład przyjmie następnych 60 pracowników.  Jasielska fabryka specjalizuje się w produkcji podłóg winylowych na rynek krajowy i zagraniczny (eksport stanowi ok. 60 proc.). Drugi zakład Tarkett w Polsce – fabryka w Orzechowie (woj. wielkopolskie) – produkuje podłogi drewniane.

Produkty przyjazne dla środowiska

Linia LVT firmy Tarkett została stworzona, by spełnić najwyższe standardy środowiskowe zgodnie z wizją firmy, a także, by wytworzyć produkty mające pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie. Wszystkie kolekcje LVT firmy Tarkett produkowane są w bez użycia ftalanów1, oparte na alternatywnych plastyfikatorach i zaprojektowane tak, aby całkowita emisja lotnych związków organicznych (TVOC) była od 10 do 100 razy niższa od najsurowszych standardów europejskich. Gwarantuje to dobrą jakość powietrza i zdrowy klimat wewnętrzny pomieszczeń. Wraz ze swymi produktami LVT, firma Tarkett dąży do zminimalizowania wpływu na środowisko naturalne.

Dzięki szerokiej gamie deseni inspirowanych przyrodą i wiodącymi trendami wzorniczymi, luksusowe płytki winylowe Tarkett zapewniają najwyższe parametry użytkowe oraz elastyczność w tworzeniu wzorów i wyrafinowany wygląd. Dostępna w dwóch wersjach, płytek i paneli kolekcja jest idealna do zastosowań komercyjnych, takich jak sklepy, sieci handlowe, hotelarstwo, biura, oraz mieszkaniowych, co daje architektom i projektantom możliwości tworzenia atrakcyjnych wnętrz. Tarkett oferuje LVT w trzech liniach: Starfloor, iD Essential oraz iD Inspiration.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój