x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Szybka ścieżka: dotacja na prace B+R

Print Friendly, PDF & Email
Ludzie 13

Z początkiem marca br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi konkurs dla myślących innowacyjnie przedsiębiorców. W ramach tzw. szybkiej ścieżki, będzie można pozyskać dotację na przeprowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych w celu opracowania i wdrożenia innowacyjności produktowej lub procesowej. To wielka szansa dla przedsiębiorców, którzy potrzebują finansowania na zdobycie przewag konkurencyjnych.

Reklama

Szybka ścieżka to obrazowe określenie konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 1.1. „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” (I Oś priorytetowa „Wsparcie dla prowadzenia B+R przez przedsiębiorstwa”, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020). Z uwagi na wyjątkowo szybki tryb rozpatrywania wniosków, konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców w minionym roku.

CEL I TERMINY

Celem konkursów jest wsparcie badań przemysłowych i prac rozwojowych lub prac rozwojowych prowadzonych przez przedsiębiorstwa. Ogłoszenie tegorocznego konkursu adresowanego do firm sektora MŚP planowane jest na 1 marca, a nabór wniosków ma potrwać od 4 kwietnia do 29 lipca br. Orientacyjna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 750 mln zł. W późniejszym czasie w ramach działania zostanie również ogłoszony konkurs dla przedsiębiorstw innych niż MŚP.

SZYBKA ŚCIEŻKA – CO TO ZNACZY?

Określenie „szybka ścieżka” dotyczy konkursów w ramach Działania 1.1., Poddziałania 1.1.1, prowadzonych przez  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ich cechą charakterystyczną jest ograniczenie formalności do minimum oraz skrócenie czasu wydania decyzji o przyznaniu dotacji do 60 dni od daty złożenia wniosku. W sytuacji, gdy jest wiele wniosków, okres oczekiwania na decyzję może się wydłużyć, ale przyspieszona formuła działa już od 2014 r. i została przez NCBR bardzo dobrze dopracowana, dzięki czemu wnioskodawcy mogą faktycznie liczyć na szybsze przyznanie dofinansowania.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój