x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Rusza kolejna inwestycja 3M

Print Friendly, PDF & Email

1 czerwca 2016 roku firma 3M uruchomiła we Wrocławiu kolejną inwestycję w Polsce – Centrum Usług Wspólnych – jedną z trzech takich placówek na świecie. Wrocławskie centrum będzie obsługiwać nie tylko Polskę, ale i cały obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu lat amerykańska firma zainwestowała ponad 300 mln dolarów na obszarze Dolnego Śląska i ponad 0,5 miliarda dolarów w Polsce.

Reklama

Sześć zakładów produkcyjnych, Centrum Innowacji, Centrum Badań i Rozwoju oraz najnowsza inwestycja – Centrum Usług Wspólnych – firma 3M na dobre zrosła się z Wrocławiem, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Zaczęliśmy w 2001 roku od przejęcia wrocławskiej fabryki Viscoplast, producenta m.in. plastrów opatrunkowych i leczniczych. Następnie uruchomiliśmy fabrykę 3M we Wrocławiu, tym razem związaną z produkcją unieruchomień syntetycznych Scotchcast™. W ciągu zaledwie kilku lat doprowadziliśmy do powstania w stolicy Dolnego Śląska specjalnego Superhubu – obecnie najszybciej rozwijającego się centrum produkcyjnego 3M na świecie. Do tego dochodzi Centrum Innowacji 3M oraz Centrum Badań i Rozwoju. Ze względu na swoje położenie geograficzne i dotychczasową istotną rolę, Wrocław stanowił idealne miejsce pod kolejną inwestycję, jaką jest otwarcie Centrum Usług Wspólnych. Miasto z Dolnego Śląska stało się w ten sposób nie tylko Europejską Stolicą Kultury 2016, ale także Europejską Stolicą 3M – powiedział Rafał Olejniczak, General Manager 3M Global Service Center EMEA.

Nowa inwestycja 3M zajmie się realizacją procesów finansowych, zakupowych, kadrowych, wsparcia IT w zakresie jakości, raportowania i analiz oraz bezpieczeństwa, a także zarządzania bazami danych. Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych będzie obsługiwać aż 52 kraje regionu EMEA, zapewniając także globalne wsparcie w wybranych dziedzinach. Obecnie zatrudnionych jest 400 osób, docelowo ta liczba ma wzrosnąć.

– Firma 3M to jeden z flagowych inwestorów naszego miasta, będąca dowodem wysokiej specjalizacji i nowoczesności lokalnej gospodarki, jednocześnie kontynuująca tradycję wrocławskiego Viscoplastu. To dla mnie bardzo ważne, że w powstawaniu unikatowych produktów, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze, mają udział także wrocławianie* – powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji 3M przy ul. Dubois 41 na Nadodrzu odbyło się 1 czerwca 2016 r. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele 3M, władz miasta oraz agencji rządowych.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój