x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Przedstawiciel PSSE w składzie grupy roboczej ds. innowacyjnych technologii morskich

Print Friendly, PDF & Email
Statek (fot. pixabay.com)

Ministerstwo Rozwoju zatwierdziło skład grupy roboczej 20. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji (KIS) obejmującej innowacyjne technologie morskie w zakresie specjalistycznych jednostek pływających, konstrukcji morskich i przybrzeżnych oraz logistyki opartej o transport morski i śródlądowy. W jej składzie znalazł się przedstawiciel Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Maciej Krzesiński – Prezes Fundacji Centrum Technologii Morskich.

Reklama

Centrum Technologii Morskich to innowacyjny projekt Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozszerzający obszar działalności Spółki o nowoczesne technologie morskie. Głównym celem nowopowstałej organizacji jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej i komercjalizacji przedsięwzięć innowacyjnych w obszarze gospodarki morskiej. Założony cel będzie realizowany przez następujące działania: nawiązanie współpracy z dawcami i biorcami technologii, pozyskanie partnerów do badań i wdrożeń rynku morskiego oraz komercjalizacji rokujących innowacyjnych przedsięwzięć. PSSE odpowiada w ten sposób na potrzeby producentów, wynalazców oraz rynku, efektywnie wspierając przedsiębiorców we wdrażaniu najbardziej innowacyjnych produktów sektora morskiego.

Grupa robocza zrzesza uznanych przedstawicieli biznesu wskazujących kierunki rozwoju innowacyjnej gospodarki oraz zmiany w strukturze gospodarczej w oparciu o najnowsze trendy rozwojowe, technologiczne i wyłaniające się nisze rynkowe. W jej składzie znaleźli się również m.in. przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej w Gdyni, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Centrum Techniki Okrętowej, Hydromega Sp. z o.o. oraz Polskiego Klastra Morskiego.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój