x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Przedsiębiorcy poszukują alternatywnych źródeł energii

Print Friendly, PDF & Email

Firmom jak mało komu zależy na ograniczaniu kosztów, dlatego coraz chętniej inwestują w niekonwencjonalne źródła energii. Jest wiele programów, nie tylko dla przedsiębiorców, które pomagają w termomodernizacji budynków oraz przejściu na wysokosprawne lub odnawialne źródła energii (OZE).

Reklama

Dla klientów indywidualnych i jednostek samorządów terytorialnego są dostępne takie programy jak Prosument czy KAWKA. Przedsiębiorcy mogą z kolei skorzystać z programu BOCIAN. „Aby uzyskać pożyczkę na daną inwestycję, przede wszystkim trzeba zrobić audyt energetyczny. Jeśli stwierdzi on, że należałoby wymienić źródło energii lub wykonać termomodernizację budynku, zgłasza się wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – mówi Konrad Iniarski z firmy Ellipsis Group.

Obecnie najczęściej stosowanym lokalnie źródłem energii są piece gazowe. Coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się jednak wykorzystywanie energii słonecznej, służącej głównie do podgrzewania wody użytkowej, i energii geotermalnej, która sprawdza się do centralnego ogrzewania.

Warto zauważyć również, że dzięki korzystaniu z OZE możemy sami produkować energię elektryczną na sprzedaż.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój