x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Ponad 160 firm, prawie 100% powierzchni wynajęte – Technopark po roku działalności

Print Friendly, PDF & Email
Technopark Pomerania 1 (fot. Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny)

Ze względu na dynamiczny rozwój działalności przedsiębiorcy pytają o dalsze możliwości rozwojowe Technoparku Pomerania. Obecna infrastruktura parku obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni biurowej 6600 m kw. Blisko 3000 m kw., czyli ok. 25% całkowitej powierzchni Technoparku, zajmują przestrzenie wspólne tj. sale konferencyjne, sale do spotkań biznesowych i projektowania usług czy otwarte strefy przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej, z których korzystać mogą nie tylko najemcy, ale wszyscy zainteresowani realizowaniem projektów IT. Duża ilość przestrzeni wspólnych ułatwia firmom współpracę i realizowanie nowych projektów biznesowych, a także przyczynia się do szybszego rozwoju małych firm technologicznych.

Reklama

Wśród stref otwartych znajduje się m.in. mobilnie zaaranżowana „Strefa (ma)geeka” przystosowana głównie do kreatywnej pracy zespołowej i dostępna bezpłatnie, w szczególności dla współpracujących z parkiem firm i organizacji pozarządowych. Inną strefą otwartą jest coworking,  czyli  biuro współdzielone, z którego korzystają osoby chcące wynająć miejsce pracy na określony czas – dzień, tydzień czy miesiąc. Poza miejscem do pracy oferta coworkingu obejmuje także dostęp do sieci wi-fi i standardowego sprzętu biurowego oraz do drukarki 3D, skanera 3D i plotera.

Przedsiębiorcy korzystający z usług coworkingu, podobnie jak pozostali lokatorzy Technoparku, mogą również korzystać z usług doradztwa biznesowego oraz uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach i wielu wydarzeniach branżowych umożliwiających poszerzanie wiedzy oraz zdobywanie nowych kontaktów i zleceń biznesowych. Przez rok działalności Technopark Pomerania zorganizował i wsparł prawie 70 takich wydarzeń, w których udział wzięło ponad 4 tysiące osób.

W Technoparku funkcjonuje również lunch bar oraz przedszkole dedykowane dzieciom pracowników firm ulokowanych w parku. Ponadto w jednym z trzech nowych budynków znajduje się największa w regionie serwerownia o powierzchni 750 m kw. Trwają prace nad ofertą nowych usług centrum danych, z których korzystać będą mogli nie tylko lokatorzy Technoparku, ale także inne szczecińskie firmy, administracja publiczna oraz sektor medyczny.

Technopark Pomerania to największa inwestycja infrastrukturalna Miasta Szczecin, ukierunkowana na wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości technologicznej w regionie oraz zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój