x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Ponad 160 firm, prawie 100% powierzchni wynajęte – Technopark po roku działalności

Print Friendly, PDF & Email
Technopark Pomerania 1 (fot. Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny)

Technopark Pomerania po pierwszym roku działalności w nowych obiektach ma ponad 160 lokatorów. Swoje siedziby w parku ma 61 firm zatrudniających łącznie ok. 550 osób, a 101 firm korzysta z usługi wirtualnego biura. Prawie 100% powierzchni biurowej jest wynajęte. Wszystkie firmy korzystają ze wsparcia w ramach programu inkubacji i programu ekspansji obejmujących doradztwo biznesowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, korzystanie z infrastruktury Technoparku, porady prawne czy usługi z zakresu promowania działalności.

Reklama

Technopark Pomerania to kompleksowe otoczenie biznesowe, w którym obok siebie funkcjonuje ponad 60 firm technologicznych na różnym etapie rozwoju – zajmują one 99% całkowitej powierzchni biurowej. Technopark ma również ponad 100 lokatorów wirtualnych, którym także świadczy usługi doradztwa biznesowego. Wśród startupów mających siedzibę w parku wymienić można: Evotronik, Grupeo, dietetykdladzieci.pl, Cyfrowi Wynalazcy, Spotbeans, Zaufane Kliniki, Twoja Suknia, Wspieram.to, Targeto.pl, Get Ride, WellServed, Smart Electronics czy Designed.ly. Działają tu również organizacje wspierające rozwój branży nowoczesnych technologii tj. Fundacja Netcamp i Klaster.it

Firmy z branży IT od kilku lat pozostają rynkowymi liderami pod względem dynamiki rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy. Stale wzrasta również ich liczba w regionie – jest ich obecnie prawie 5000. Przedsiębiorstwa technologiczne działające na terenie Technoparku rozwijają się w bardzo szybkim tempie, corocznie odnotowują wzrost przychodów, pozyskują znaczących, międzynarodowych partnerów biznesowych oraz wprowadzają nowe produkty i usługi na rynki w wielu krajach świata.

Lokatorem strategicznym Technoparku jest firma Sagra Technology, będąca dostawcą technologii m.in. z kategorii Business Intelligence, Mobile Business Solutions oraz Data Discovery, czyli technologii wspierających m.in. budowanie strategii, zarządzanie oraz analizę działań biznesowych. W ubiegłym roku została nagrodzona Gazelą Biznesu i Diamentowym Matrixem oraz wprowadziła na rynek nową usługę Emigo Retail – innowacyjną platformę zakupów B2B. Z kolei firma Meelogic Consulting SA została uznana za najskuteczniejsze biznesowo i najbardziej wiarygodne mikroprzedsiębiorstwo (roczne obroty do 8 mln zł) w Polsce w ogólnopolskim rankingu „Skrzydła Biznesu 2015”. Przedsiębiorstwo tworzy rozwiązania informatyczne związane z aplikacjami mobilnymi i Internetem Rzeczy, a w ubiegłym roku zwiększyło zatrudnienie o ponad 100%. Natomiast firma inProjects, realizująca projekty w obszarze telekomunikacji i nowych mediów, w 2015 roku zaprojektowała i zbudowała 100 km nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych oraz rozszerzyła działalność o doradztwo związane z finansowaniem i wdrażaniem projektów IT, powołując do życia nową spółkę Provado.pl.

Ubiegły rok był korzystny również dla firmy Brandbank, która na polski rynek weszła 4 lata temu dzięki fuzji ze szczecińskim startupem GlobalProduct. Europejski lider w tworzeniu, zarządzaniu i dystrybucji cyfrowych danych produktowych uznał szczecińską, młodą firmę za zbyt silnego konkurenta na krajowym rynku i zaproponował połączenie sił. Dzięki temu centrala polskiego oddziału przedsiębiorstwa znajduje się w Szczecinie. Brandbank Poland współpracuje obecnie ze 110 sieciami handlowymi, w tym m.in.: Super-Pharm, Hebe, Dayli i Natura. Od tego roku szczeciński zespół Brandbank zarządza już nie tylko polskim oddziałem firmy, ale również pozostałymi oddziałami w Europie Centralnej.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój