x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Polski startup wart 35 milionów złotych

Print Friendly, PDF & Email
Desk_Works

DESK.WORKS – startup z Poznania osiągnął wartość 35 milionów złotych w ciągu zaledwie 3 miesięcy od momentu wejścia na rynek. Ponad milion złotych pochodzi od zagranicznych inwestorów. To jeden z najdroższych „early stage” startupów w Europie.

Reklama

W grudniu ubiegłego roku, poznański startup wprowadził na rynek aplikację mobilną DESK.WORKS która umożliwia rezerwację tymczasowych miejsc pracy w biurach na całym świecie. Wystarczy kilka kliknięć, aby wynająć biurko w Berlinie, Sao Paulo, w Singaporze czy w Nowym Jorku.  Aplikacja jest  intuicyjna i przeznaczona zarówno dla osób szukających miejsca pracy, jak i dla tych, które chcą zaoferować swoje biura do czasowego lub długoterminowego wynajmu. Ceny za wynajem są konkurencyjne i co najważniejsze stałe – zawsze wynoszą 20 USD dziennie i 390 USD miesięcznie, niezależnie od kraju w którym się znajdujesz. Przykładowo, poza aplikacją DESK.WORKS, średnia cena za biurko wynosi w Wielkiej Brytanii już 52 USD (36 GBP) dziennie i 473 USD miesięcznie (328 GBP), w Stanach Zjednoczonych to 30 USD za dzień i 425 opłaty miesięcznej.

Pomysłodawcą aplikacji i założycielem startupu jest Waldemar Ariel Gala – młody  przedsiębiorca o polsko – niemieckich korzeniach. Jak sam o sobie mówi – „mentalny punk z uporem walczący o swoje marzenia”. To jego kolejny pomysł biznesowy, pierwszy biznes-plan napisał w wieku 16 lat.

300% normy. Ile można zarobić w trzy miesiące?

Historie miliardowych sukcesów takich firm, jak Zalando, Uber, Airbnb, Snapchat czy Dropbox. rozgrzewają umysły młodych, polskich przedsiębiorców. Nasze rozwiązania są coraz częściej dostrzegane przez zachodnie rynki. Według raportu  „Polskie startupy 2015”, w Polsce działa obecnie 2,4 tys. tego typu przedsiębiorstw,  z których co trzecie osiąga roczny wzrost przychodów rzędu ponad 50%, a co piąte – ponad 100%.

Wśród przebadanych startupów, ponad połowa (53%) znajduje się w początkowej fazie rozwoju (START oraz PRE-SEED) i osiąga wartość nie przekraczającą 1 mln zł.  Dlatego osiągnięcia DESK.WORKS, w kontekście tych badań, są imponujące.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy od wejścia na rynek, zdobyliśmy ponad 3500 Klientów i 250 lokalizacji w 35 krajach świata – mówi założyciel DESK.WORKS Waldemar Ariel Gala. Nasz startup wyceniany jest na ponad 35 milionów złotych i jest jedną z najszybciej rosnących aplikacji w Europie. To świetny wynik, jeśli chodzi o pierwszą fazę rozwoju  – dodaje.

Wśród najdroższych europejskich startupów znajduje się, według CB Insight,  16 „jednorożców” – czyli przedsięwzięć, których wartość  przekroczyła magiczną liczbę miliarda dolarów. Na czele listy stoi Spotify – przedsiębiorstwo wyceniane na 8,54 mld USD, za nim plasuje się Global Fashion Group z Luxemburga,  o wartości 3,4 mld USD. W Polsce wciąż czekamy na prawdziwego jednorożca.

Coworking – biznes na biurkach

Badanie „Polskie Startupy 2015” wskazuje, że najbardziej popularne branże wśród polskich młodych przedsięwzięć to: aplikacje mobilne, handel elektroniczny (e-Commerce) oraz usługi (Web Service). Aplikacja coworkingowa, może więc okazać się znakomitym pomysłem na biznes. Dlaczego? Według najnowszego badania „Global Coworking Survey” magazynu Deskmag – pod koniec 2016 roku liczba przestrzeni coworkingowych na świecie wzrośnie do 10 000, a liczba osób pracujących w takim modelu zwiększy się o 15%.

Dziś coraz więcej osób wykonuje wolny zawód, pracuje na własny rachunek. Nie ma barier i ograniczeń terytorialnych. Nasz pomysł był prosty – stworzyć darmową aplikację, która automatycznie zweryfikuje lokalizację i umożliwi szybkie wyszukanie „biurka” w najbliższej okolicy – mówi CMO DESK.WORKS Mariia Chudy. Już wkrótce wprowadzimy kolejny update, który umożliwi filtrowanie ofert i wybór miejsc z dostępnym parkingiem dla rowerów, miejscem dla dziecka lub z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych – dodaje M. Chudy

Polskie startupy rosną w siłę. „35 milionów w trzy miesiące” to wynik niebagatelny, potwierdzający, że warto być „mentalnym punkiem”, marzyć i konsekwentnie realizować swoje cele.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój