x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Nowa jakość obrazu 360 – LG 360 CAM i Google Street View

Print Friendly, PDF & Email
LG Cam LG 360 CAM

Nowa kamera, dzięki swojej kompatybilności ze standardem treści udostępnianych w usłudze Google Street View oraz pełnej współpracy z LG G5 stworzy mobilny system do tworzenia treści 360°

Reklama

Według prognoz firmy LG Electronics prezentacja LG 360 CAM, która miała miejsce podczas ostatnich targów Mobile World Congress w Barcelonie, pozytywnie wpłynie na rozwój materiałów zawierających obraz 360° i zwiększy zainteresowanie tą technologią wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Pojawienie się na rynku atrakcyjnych cenowo LG  360 CAM oraz smartfona LG G5 zachęci fanów innowacji do tworzenia i udostępniania nowego rodzaju treści, tym bardziej, że obsługa obu urządzeń jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Wiele smartfonów oraz kompaktowych aparatów fotograficznych jest wyposażonych w funkcję wykonywania zdjęć panoramicznych. Technologia  sferycznego  obrazu 360° dostarcza jednak dużo więcej wrażeń, ponieważ filmy oraz fotografie obejmują całe otoczenie, włącznie z ziemią i niebem. LG 360 CAM jest kompaktowa, poręczna i odpowiada na coraz szybciej rosnące zapotrzebowanie związane z rynkiem obrazu 360°.  To pierwsza kamera oferowana przez producenta smartfonów, która oprócz tego, że jest w stanie zarejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości, posiada wspierany przez Google interface programowania aplikacji (API) Open Spherical Camera (OSC), dzięki czemu współpracuje z usługą Google Street View.

Korzystając z darmowej aplikacji Google Street View zainstalowanej na smartfonie z systemem iOS lub Android, użytkownicy kamery LG 360 CAM będą mogli łatwo wczytywać i udostępniać swoje treści z obrazem sferycznym bezpośrednio ze smartfonów. Przesyłane pliki nie wymagają dodatkowego przetwarzania lub konwertowania do odpowiedniego formatu, dzięki czemu dzielenie się nimi przebiega szybko i bezproblemowo. Kamera LG 360 CAM została wyposażona w trzy mikrofony, co pozwala na nagrywanie 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Akumulator kamery ma pojemność 1200 mAh i umożliwia filmowanie nawet przez 70 minut. Ponadto, LG 360 Cam posiada gniazdo microSD obsługujące karty o pojemności do 2 TB.

Informacja o kamerze LG 360 CAM ma wielkie znaczenie dla ponad 500 milionów użytkowników usługi Street View oraz dla wszystkich, którzy chcą tworzyć i udostępniać treści z obrazem 360°” powiedział Charles Armstrong, Product Manager usługi Google Street View. Dzięki możliwości rejestrowania obrazu o rozdzielczości 16 MP, kamera LG 360 CAM jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy będą chcieli zacząć swoją przygodę z obrazem 360°.

 

Wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z obrazem sferycznym 360° wymagało do niedawna użycia kosztownego i ciężkiego sprzętu, który był nieosiągalny dla większości konsumentów” powiedział Kim Hong-joo Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów w dziale Mobile Communications firmy LG. „LG 360 CAM pozwoli użytkownikom na łatwe tworzenie własnych treści oraz swobodne ich udostępnianie, a tym samym przyczyni się do rozwoju mobilnego ekosystemu LG Playground.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój