x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Marketplanet inwestuje w SaldeoSMART

Print Friendly, PDF & Email
Marketplanet Krzysztof Wojtas, prezes BrainSHARE IT Sp. z o.o. | Piotr Matysik, prezes Zarządu Marketplanet

Inwestycja Marketplanet w SaldeoSMART to korzyści dla obu firm – dostęp do nowych rynków i wymiana doświadczeń na styku finansów i zakupów. Umożliwiło to powstanie unikatowego na polskim rynku rozwiązania w obszarze zakupów i obsługi dokumentacji finansowo-księgowej, które już jest dostępne dla pierwszych klientów.

Reklama

Nowa jakość na polskim rynku zakupowo-finansowym

Marketplanet, producent platformy zakupowej dla firm w regionie CEE, zainwestował w aplikację do odczytywania dokumentów SaldeoSMART. Połączenie wiedzy i doświadczenia z obszarów zakupowego i księgowego umożliwiło stworzenie innowacyjnego na polskim rynku rozwiązania, które w pełni odpowiada na potrzeby przedsiębiorców.

Szukaliśmy firmy, która nie wywodzi się z modnego ostatnio boomu startupów, ale która ma już pewne doświadczenie i sprawdzony produkt na rynku, a z drugiej strony firmy, która ma w sobie naturalny zapał i atmosferę kojarzoną do tej pory tylko ze startupami. To wszystko i jeszcze trochę więcej ma SaldeoSMART. – mówi Piotr Matysik, prezes Zarządu Marketplanet.

Świadomość firm na temat relacji i powiązań między zakupami i działem finansowym firmy jest coraz większa. Procesy zakupowe i finansowe nie tylko się uzupełniają, ale przede wszystkim coraz ściślej się przenikają. To efekt rozwoju w zakresie oprogramowania dla firm, a także rosnących potrzeb związanych z analizą danych, optymalizacją pracy i minimalizacją kosztów.

Marketplanet i SaldeoSMART łączą siły

SaldeoSMART to aplikacja bazująca na technologii OCR, która umożliwia odczytywanie papierowych i elektronicznych dokumentów oraz przekazywanie danych do programów zewnętrznych, z którymi jest zintegrowana. Pozyskany w wyniku inwestycji kapitał umożliwi intensyfikację rozwoju aplikacji i wzmocnienie marki SaldeoSMART, która od ponad 4 lat jest obecna na rynku księgowym i wspiera polskich przedsiębiorców.

SaldeoSMART było budowane od podstaw i kierowane najpierw do biur rachunkowych a później firm z sektora MŚP. Początkowo jako program do komunikacji na linii biuro rachunkowe – firma a wyniku rozwoju jako kompleksowa platforma do zarządzania dokumentacją księgową z wykorzystaniem odczytywania faktur i ich elektronicznego obiegu w celu usprawnienia pracy nie tylko księgowego, ale i całego przedsiębiorstwa” – wyjaśnia Krzysztof Wojtas, prezes BrainSHARE IT Sp. z o.o. producenta SaldeoSMART. „Pozyskanie silnego partnera, jakim jest Marketplanet, to dla nas nowy etap rozwoju i możliwość nie tylko świadczenia wyższej jakości usług i szybszego rozwoju aplikacji dla naszych dotychczasowych klientów, ale również wyjście na nowy rynek jakim są największe firmy w Polsce, które w ten sposób będą mogły korzystać z innowacyjnego rozwiązania w zakresie obsługi dokumentów papierowych – dodaje Wojtas.

 

Dla Marketplanet i SaldeoSMART to nowy etap rozwoju spółek, które do tej pory rozwijały się w sposób organiczny. Inwestycja w firmę, która dostarcza rozwiązanie komplementarne do platformy zakupowej Marketplanet umożliwia wzajemne uzupełnienie oferty i kompleksowe wsparcie procesów zakupowo-finansowych. Dziś z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Marketplanet posiada całościową ofertę w obszarze Purchase to Pay, która konkuruje z rozwiązaniami największych światowych producentów – tłumaczy Piotr Matysik. – Połączenie sił Marketplanet i SaldeoSMART otwiera przed klientami obu firm dostęp do niespotykanego do tej pory na polskim rynku rozwiązania w obszarze zakupów w połączeniu z obsługą dokumentacji finansowo-księgowej. To także możliwości efektywniejszej współpracy z firmami różnej wielkości – podsumowuje Matysik.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój