x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Łódź – oczami inwestorów i pracowników

Print Friendly, PDF & Email
Łódź 2 (fot. UM Łódź)

Antal oraz Urząd Miasta Łodzi przeprowadzili badanie biznesowego wizerunku miasta. Efektem analizy jest raport „Łódź miastem nowych technologii”, z którego wynika, że dla firm technologicznych Łódź jest dobrym miejscem do rekrutacji informatyków, a dla tych ostatnich coraz bardziej atrakcyjnym miastem do życia.

Reklama

Jak pokazuje badanie, Łódź zmienia swój wizerunek i profil gospodarczy. Intensywnie rozwija się tam sektor nowych technologii, dzięki szerokiej bazie edukacyjnej, atrakcyjnym wynagrodzeniom i dostępowi do wykwalifikowanych specjalistów i menedżerów IT. Pracodawcy wysoko oceniają potencjał edukacyjny miasta. W Łodzi uczy się blisko 81 tysięcy studentów, a rocznie uczelnie wyższe kończy prawie 22 tysięcy młodych ludzi. Start w życie zawodowe zapewnia absolwentom m.in. program współpracy biznesu i uczelni, „Młodzi w Łodzi”.

Oceny Łodzi, źródło: „Łódź miastem nowych technologii”, UM Łódź, Antal

Oceny Łodzi, źródło: „Łódź miastem nowych technologii”, UM Łódź, Antal

Na tle innych ośrodków technologicznych Polski, Łódź może konkurować niższymi kosztami, co dla pracodawców jest ważnym czynnikiem atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Wynagrodzenia specjalistów i menedżerów IT  są  tam około 15% niższe niż w pozostałych regionach Polski dysponujących wykwalifikowaną kadrą. Średnia wynagrodzeń pracowników IT w Łodzi plasuje się na poziomie 11 800 zł brutto, czytamy w raporcie.

Z drugiej strony pracownikom miasto może zaoferować niższe koszty życia, na co wyraźnie wskazali badani respondenci. Badanie pokazało także, że 15% ankietowanych specjalistów IT z całej Polski rozważyłoby przeniesienie się do pracy w Łodzi, zwłaszcza do firm, które inwestują w innowacyjne projekty.

Pobierz cały raport

 

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój