x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Legnicka SSE Diamentem Forbesa

Print Friendly, PDF & Email
Legnicka SSE Legnicka SSE (fot.LSSE)

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedyna strefa ekonomiczna w kraju została Diamentem Forbesa 2016! Strefa po raz pierwszy trafiła do grona laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika. Wyróżnienia Forbesa przyznawane były w tym roku firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Oprócz LSSE, w gronie Diamentów znalazły się też przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o. i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Reklama

Diament Forbesa to dla nas certyfikat rzetelnego partnera biznesowego – podkreśla Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Jest nam niezmiernie miło, że dołączyliśmy do grona Diamentów, czyli przedsiębiorstw, które z roku na rok powiększają swoją wartość. To też wyraźny sygnał dla inwestorów, że w Strefie otrzymają najlepsze warunki do prowadzenia biznesu. Firmy, które zainwestowały tutaj już ponad 7,38 mld zł i zatrudniły ponad 12 tys. osób nie mogły się mylić. Z nami naprawdę warto budować swój kapitał – mówi Rafał Jurkowlaniec.

Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. LSSE)

Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (fot. LSSE)

Lista Diamentów Forbesa 2016 została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową. Pod uwagę brane były m.in. wycena potencjału pracowników i posiadanego know-how, zysk netto, wartość majątku trwałego, nakłady na inwestycje i poziom sprzedaży. Bisnode Polska, na zlecenie Forbesa wybrała firmy, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania i oszacowała, które uzyskały największą dynamikę wzrostu wartości.

Diamenty Forbesa to gospodarka widziana przez pryzmat firm, które potrafią wykorzystywać swoje szanse i pokonywać trudności. (…) Obecność przedsiębiorstwa na naszej liście to ważny sygnał dla kontrahentów. Potwierdza, że strategia, jaką przyjęła firma, jest właściwa – mówi Krzysztof Urbański, redaktor magazynu Forbes.

Diamenty Forbesa 2016 to już ósma edycja rankingu. Na tegorocznej liście miesięcznika znalazło się 168 firm z Dolnego Śląska. Wśród nich są przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o., i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 1997 r. W tej chwili jej obszar to ponad 1760 ha gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w 21 podstrefach. W ubiegłym roku Strefa powiększyła się o ponad 550 ha położonych w Iłowej, Zgorzelcu, Jaworze, Męcince i Miękini. Tym samym, zakończył się ostatni etap powoływania Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor. To przestrzeń dla biznesu, która została w minionym roku wybrana do finałowej dwójki najlepszych na świecie lokalizacji pod budowę fabryki koncernu motoryzacyjnego Jaguar-Land Rover. DSAG-S3 Jawor to największy projekt gospodarczy w pasie nowobudowanej drogi ekspresowej w Polsce i oferta, którą w tej chwili Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentuje kilku firmom poszukującym miejsca do inwestowania.

W ubiegłym roku do grona przedsiębiorstw LSSE dołączyły kolejne. W pierwszym etapie inwestycji stworzą ponad 300 miejsc pracy (docelowo nawet 900) i zainwestują ponad 212 mln zł. 40% udzielonych w 2015r. zezwoleń trafiło do polskich przedsiębiorstw.

Na finiszu są też prace dotyczące udzielenia zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w LSSE firmie Wago-Elwag Sp. z o.o. We Wróblowicach, w gminie Miękinia inwestor planuje utworzyć co najmniej 205 nowych miejsc pracy do oraz zainwestować 40 mln zł – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Wago-Elwag to także tegoroczny Diament Forbesa.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to jednak nie tylko grunty i ulgi podatkowe. Oferta Strefy jest na bieżąco dostosowywana do potrzeb inwestorów. Z myślą o mniejszych firmach w LSSE budowana jest hala pod wynajem w Głogowie. W ubiegłym roku Strefa wspólnie z Gminą Miejską Głogów i firmą NCC Spec Bau Strefa utworzyła tam spółkę Głogowski Park Przemysłowy.

Dla małych i średnich firm atrakcyjna jest też przynależność do klastrów działających w Strefie: lotniczego, motoryzacyjnego i edukacyjnego. To tutaj mogą zaprezentować swoją ofertę większym firmom, zdobyć cenne kontakty i zlecenia z branży motoryzacyjnej i lotniczej, a wspólnie ze szkołami współpracować na rzecz pozyskania wykwalifikowanych pracowników.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój