x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Instytut badawczy w Opolu? To możliwe

Print Friendly, PDF & Email
Instytut Badawczy Opole Na zdjęciu od lewej: premier Saksonii Stanislaw Tillih, wicepremier RP Jarosław Gowin, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i przewodniczący RM Marcin Ociepa. (fot. Politechnika Opolska)

W Opolu może powstać polsko-niemiecki instytut badawczy. O konieczności stworzenia takiej instytucji mówił podczas konferencji BRIDGE goszczący w stolicy województwa wicepremier Jarosław Gowin. Instytut zajmować ma się współpracą naukową i badawczą Polski oraz Saksonii. Placówka może powstać w rejonie autostrady A4. Z propozycją lokalizacji tego instytutu w naszym mieście wyszedł prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Podczas konferencji zadeklarował on również gotowość przekazania działki pod budowę tego instytutu.

Reklama

Opole jest miastem przyjaznym dla nauki i biznesu – zapewniał prezydent Opola otwierając międzynarodową konferencję w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. W Opolu została zorganizowana po raz pierwszy. Miastu zależy, aby w ten sposób zacieśniać współpracę pomiędzy instytucjami wykorzystującymi nowe technologie. Zależy, aby budować mosty pomiędzy nauką i biznesem.

 

Takie wydarzenie było możliwe tylko dlatego, że obie strony widzą w tym tylko wartości dodane. To co się tu dzieje, przyczyni się do rozwoju gospodarczego Polski i Niemiec – cieszył się uczestnik konferencji, premier Saksonii Stanislaw Tillih.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój