x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Innowacyjne rozwiązania w fabryce Konsmetal w Nidzicy

Print Friendly, PDF & Email
Sejf (fot. pixabay.com)

Fabryka firmy Konsmetal od lat ma opinię najnowocześniejszego obiektu w swojej branży. Niedawno zrealizowano w niej kolejną nowatorską inwestycję. W zakładzie zainstalowano nowoczesną wycinarkę laserową, zintegrowaną z w pełni automatycznym systemem magazynowym marki Remmert i systemem załadowczo-rozładunkowym.

Reklama

Projekt ma na celu dalszy rozwój konkurencyjności i zwiększenie poziomu cyfryzacji zakładu w Nidzicy. Zakładał jednoczesne wdrożenie obu elementów, czyli wycinarki, wykorzystującej innowacyjną w skali kraju technologię Fiber i systemu magazynowego. Ich wspólna praca pozwala na zwiększenie elastyczności produkcji. Dodatkowo, by w pełni wykorzystać potencjał i możliwości tej technologii, wdrożono dedykowane oprogramowanie PMC, pozwalające na optymalizację pracy wycinarki laserowej. Do jego głównych zadań należy tworzenie harmonogramów i planów produkcji, w bezpośrednim powiązaniu ze zlecaniem pracy na poszczególne maszyny, a także zarządzanie magazynem i odpadami użytkowymi.

Konsmetal

Fabryka Konsmetal w Nidzicy to pierwszy obiekt w Polsce, w którym wdrożono takie oprogramowanie. W opinii ekspertów, całość zrealizowanej inwestycji odznacza się innowacyjnością i nowatorskim podejściem. Trudna, ale w pełni owocna praca, jaką włożyliśmy w projekt, zachęca nas do dzielenia się doświadczeniem z innymi, stąd organizacja prezentacji i szkoleń, podczas których pokazujemy działanie całego systemu– komentuje Wojciech Tyburski, Dyrektor Handlowy firmy Konsmetal. Realizując ten projekt podnieśliśmy konkurencyjność zarówno firmy, jak i całego województwa warmińsko–mazurskiego – dodaje.

Cała instalacja została zaprojektowana na indywidualne zamówienie Konsmetal, a nowoczesna i zaawansowana wycinarka laserowa dostosowana do potrzeb i wymagań fabryki. Laser zintegrowany jest ze zautomatyzowaną instalacją magazynowo-produkcyjną, która obsługuje proces dostarczania blach, zaopatrywania maszyn w materiał do cięcia i odbioru gotowych już elementów. Dzięki temu, możliwa jest jego nieprzerwana praca bez ingerencji pracowników fabryki.

Integracja obu systemów pozwala w pełni kontrolować materiały i eliminować wszelkie przestoje – wyjaśnia Wojciech Tyburski. Rozwiązanie to pozwala na dalsze podniesienie wydajności i jakości produkcji oraz bezpieczeństwa procesów. Wszystko to przy zmniejszeniu energochłonności oraz materiałochłonności, co z kolei przekłada się na mniejsze koszty. Jednocześnie dbamy o środowisko, ponieważ wdrażając wycinarkę laserową zredukowaliśmy emisję spalin – dodaje.

Technologia Fiber jest coraz powszechniej wykorzystywana ze względu na większą wydajność, trwałość, lepsze parametry pracy, a także bezawaryjne i energooszczędne działanie. W najbliższych latach w większości aplikacji zastąpi ona technologię CO2 w urządzeniach do obróbki metalu.

Wdrożone rozwiązania zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z wymogami produkcji w fabryce w Nidzicy, z uwzględnieniem m.in. wymiarów hali produkcyjnej i wykorzystywanych blach oraz schematu prac.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Zamieszczono 1 komentarz

Dodaj swój
  1. Valdo Marko

    Fajnie, że firmy inwestują w innowacyjne rozwiązania ale jak wszedłem na stronę www to z innowacyjnymi rozwiązaniami internetowymi Konsmetal zatrzymał się chyba ze 20 lat temu 🙁 ?


Zamieść nowy komentarz