x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Gowin: Tu powstają najbardziej innowacyjne projekty

Print Friendly, PDF & Email
Gowin_Jaroslaw_3 (fot. KPT)

Nieprzypadkowo spotykamy się w Krakowskim Parku Technologicznym. Tu powstają najbardziej innowacyjne projekty – powiedział na wstępie Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego rozpoczynając konferencję prasową pt. „Wpływ rządowej polityki innowacji na rozwój gospodarczy Małopolski”. W konferencji wzięła udział także Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju oraz Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

Reklama

Minister podkreślił, że wzrost innowacyjności polskiej gospodarki zostanie zrealizowany w 2017 roku. Będzie to możliwe ze względu na zmianę sposobu współpracy ministerstw na współdziałanie ponadresortowe. Ta praca przekłada się to na konkret w takich miejscach jak KPT  – tu mieści się wszystko, od strefy poprzez inkubator, usługi dla firm po najnowsze dziecko KPT jakim jest projekt Scale up. To efekty widoczne już w gospodarce i konkretne sukcesy firm takich jak np. Autenti czy Synerise. Kraków jest jednym z głównych centrów innowacyjności w Polsce i ma szanse stać się także najważniejszym w Europie. – podkreślił minister

Główny powód mojej obecności to  akcelerator, który powstanie w KPT w ramach projektu ScaleUp – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Chciałam także zaznaczyć, że KPT zaczyna się specjalizować w branży kreatywnej i mam nadzieję, że flagowe produkty gospodarki innowacyjnej powstaną właśnie tutaj, za ścianą i podbiją światowe rynki. Mamy także nadzieję, że rozpocznie się wreszcie projekt Kraków Nowa Huta, a KPT stanie się jednym z kluczowych graczy przyczyniających się do jego realizacji.

Jestem zmieszany i wstrząśnięty – mówił Wojciech Przybylski, prezes KPT – zmieszany, bo usłyszałem tu tyle dobrych słów o KPT, a wstrząśnięty, bo – jak słyszę – przed nami bardzo ambitne zadania. Projekt Nowa Huta, tak ważny dla Krakowa, w końcu ma szansę na realizację. Jesteśmy tu, bo za nami naprawdę dobry rok. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili: pracownikom KPT i instytucjom i firmom z nami współpracującym.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój