x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Gdańsk ponownie europejską stolicą technologii

Print Friendly, PDF & Email
infoShare 1 infoShare 2015 (fot. Marek Szeremeta)

Ruszyły zapisy na 10. edycję międzynarodowej konferencji infoShare, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 18-20 maja 2016 r. Po raz kolejny spotkają się tu przedstawiciele branży technologicznej – w tym roku organizatorzy spodziewają się co najmniej pięciu tysięcy uczestników z całego świata. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z największych na świecie.

Reklama

Jon von Tetzchner – twórca przeglądarek Opera i Vivaldi, Kevin Goldsmith –  Dyrektor Technologiczny muzycznego serwisu Spotify czy Piotr Konieczny z serwisu Niebezpiecznik.pl to jedni z ponad 100 prelegentów, których będą mieli okazję posłuchać goście tegorocznej edycji konferencji. Mówcy wystąpią na pięciu scenach: Inspiracji, Technologii, Startupów, Warsztatowej oraz Liderów. – Przedstawimy m.in. najnowsze trendy technologii i digital marketingu oraz porozmawiamy o tworzeniu nowych i globalizacji istniejących już przedsięwzięć – mówi Grzegorz Borowski, współorganizator i dyrektor zarządzający konferencji, która w tym roku odbędzie się w halach Amber Expo w Gdańsku.

Od lat nieodłączną częścią infoShare jest szczególnie przyciągająca młodych przedsiębiorców strefa Startup Zone, organizowana przez Fundację infoShare wspólnie z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER. Jej głównym elementem jest Startup Contest, czyli największy w Europie Środkowo-Wschodniej konkurs dla najciekawszych startupów, w którym główną nagrodą jest aż 20 tysięcy euro na rozwój firmy. Przyjmowanie zgłoszeń do Startup Contest uruchomiono równolegle z zapisami na konferencję. W zeszłym roku zgłosiło się do niego blisko 160 firm z całej Europy. W tym roku uczestnicy konkursu staną także przed szansą na zdobycie dofinansowania od inwestorów z puli aż miliona euro.

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

infoShare 2015 (fot. Tomek Kamiński)

Oprócz konkursu, szansą na zaprezentowanie projektów przed inwestorami będą targi Startup Expo, bardzo ważna część Startup Zone.

– W zeszłej edycji infoShare wzięło udział ponad 4 tysiące osób. To pokazuje możliwości, jakie daje Startup Zone. To tutaj startupy mogą nawiązać kontakty biznesowe, zdobyć dofinansowanie i posłuchać prelekcji specjalistów – przekonuje Małgorzata Jasnoch, CEO STARTERA.

Ponadto w Amber Expo nowinki technologiczne zaprezentuje 250 wystawców, przedstawiając zarówno specjalistyczne aplikacje, jak i nowoczesny sprzęt. W programie konferencji przewidziano także liczne imprezy towarzyszące, m.in. infoShare on the Boat, czyli specjalny rejs statkiem, Leaders Event – imprezę na Stadionie Energa Gdańsk dla przedsiębiorców i menadżerów oraz koncert i przyjęcia integracyjne dla uczestników konferencji. Dodatkowo, w przeddzień konferencji, na gdańskim stadionie odbędzie się Pipeline Summit, czyli partnerska konferencja dla branży sprzedażowej.

Z roku na rok do Gdańska zjeżdża coraz więcej zainteresowanych infoShare, wśród których znajdują się specjaliści branży tech, managerowie najwyższych szczebli, a przede wszystkim twórcy innowacji oraz inwestorzy, dla których konferencja jest okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany wiedzy i prezentacji swoich pomysłów.

– Często wspominamy pierwszą edycję Infoshare, tę z 2007 roku, w której uczestniczyło około 250 osób. W tym roku spodziewamy się ich ponad 20-krotnie więcej. Taki wzrost świetnie ukazuje rozwój branży i potrzebę organizacji takiego wydarzenia. Zgromadzenie wszechstronnych specjalistów w jednym miejscu budzi zainteresowanie bardzo wielu osób – nie tylko przedstawicieli samej branży, ale też biznesu, dla których konferencja jest potencjalnym zaczynem nowych przedsięwzięć – podkreśla Borowski.

Ubiegłoroczna edycja była wielkim sukcesem. Jej uczestnicy przylecieli do Gdańska nawet z Argentyny, Izraela czy Chin. Wysłuchali oni wystąpień m.in. założyciela serwisu BlaBlaCar – Frédérica Mazzelli, twórcy jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat – Angry Birds – Petera Vesterbacki z Rovio Entertainment Ltd. oraz polskich prelegentów, takich jak Michał Sadowski
z Brand24 czy Maciej Budzich z Mediafun.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój