x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Eniro Hackathon – maraton programistów jako skuteczna forma rozwoju talentów i biznesu

Print Friendly, PDF & Email
Radulski_Hubert Hubert Radulski Dyrektor IT Eniro Polska

Eniro Polska jako jedna z nielicznych firm w Polsce cyklicznie organizuje hackathony. Zespoły programistów pracują wtedy nieprzerwanie przez kilkanaście godzin programując, konfigurując, testując, zmieniając i kreując nowe rozwiązania. Przykład firmy Eniro Polska działającej wyłącznie w świecie mediów cyfrowych pokazuje, że warto inwestować w realizację hackathonów jako niestandardowych rozwiązań w obszarze IT i HR, które efektywnie wspierają rozwój pracowników oraz procesów biznesowych.

Reklama

Hackathony organizujemy od 2014 roku. Ta forma realizacji pomysłów i inicjatyw naszych programistów wpisała się już na stałe w naszą pracę i cieszę się, że wszyscy uczestnicy, a także przedstawiciele innych działów podchodzą do niej z entuzjazmem. – mówi Hubert Radulski, Dyrektor Działu IT, Eniro Polska.

W dzisiejszym świecie skoncentrowanym na rozwijaniu nowych technologii szczególną grupą pracowników są programiści, którzy wykazując się zaangażowaniem, chęcią realizacji autorskich projektów, mogą mieć realny wpływ na rozwój firmy. Dlatego Eniro Polska aktywnie inwestuje w rozwój ich kompetencji i tworzy możliwości samorealizacji, poszerzenia horyzontów i wymiany wiedzy w formie hackathonów.

Podczas ostatniej edycji mogliśmy zobaczyć efekty pracy kilkudziesięciu naszych kolegów nad realizacją 15 projektów. Można je podzielić na dwie kategorie: takie, które skupiały się na zbudowaniu nowej funkcjonalności dla jednego z naszych serwisów oraz na takie, które miały poprawić lub zbudować narzędzie do zarządzania infrastrukturą naszych aplikacji. Programiści chętnie przy tym wykorzystywali nowe dla nich technologie, w tym szczególnie interesujące mikroserwisy. – komentuje Hubert Radulski, Dyrektor Działu IT, Eniro Polska.  Podczas każdego hackathonu wprowadzamy pewne zmiany i nowości. W tym roku był to element rywalizacji – po prezentacji efektów Hackathonu odbyło się głosowanie po czym wyłoniono i nagrodzono zwycięski zespół. Dodatkowo Zarząd Eniro Polska nagrodził dwa inne projekty za największy potencjał do wdrożenia biznesowego.  – dodaje Hubert Radulski.

Na świecie firmy technologiczne takie jak: Microsoft, Facebook czy LinkedIn regularnie organizują hackathony. Wydarzenie to zazwyczaj przyjmuje formę kilkunastogodzinnego maratonu, w którym biorą udział programiści oraz osoby zaangażowane w rozwój oprogramowania w firmie, jak np. graficy, projektanci czy kierownicy projektów. Wewnętrzne hackathony są świetną okazją do wykazania się przez zespoły kreatywnością, zrealizowania ciekawych eksperymentów od strony technologicznej i biznesowej. Wiele takich eksperymentów zmienia się później w nieodłączny element produktu. Nie jest to jedyny cel przyświecający organizacji tego typu wydarzeniom. Hackathon to także świetna zabawa oraz integracja pracowników mogących realizować własne pomysły.

Hackaton to wyjątkowe i unikalne przedsięwzięcie organizowane dla pracowników IT, które zdecydowanie wyróżnia naszą firmę na rynku pracy. Informacja o Hackatonach w Eniro Polska skutecznie dociera do kandydatów, wzbudza ich ciekawość i pozytywne komentarze. Nasi programiści pokazują nam, że programowanie może być prawdziwą pasją, a umożliwianie pracownikom realizowania swojej pasji w pracy z korzyścią dla biznesu to ważne zadanie każdego pracodawcy, który chce świadomie budować zaangażowany zespół. – mówi Anna Strutyńska, Dyrektor Personalny, Eniro Polska.

Eniro Polska, wzorem wiodących firm technologicznych, umożliwia pracownikom realizację autorskich pomysłów i rozwoju w wybranych obszarach, cyklicznie organizując Eniro Hackathon. Programiści, którzy na co dzień budują serwisy internetowe i aplikacje backendowe, mogą podczas hackathonu przetestować swoje umiejętności w innym, nowym, a nawet eksperymentalnym języku programowania, bądź technologii i sprawdzić czy mogą one być przydatne na szerszą skalę w biznesie.

Celem organizowanych przez nas hackathonów jest przede wszystkim stworzenie atmosfery sprzyjającej zdobywaniu wiedzy i doświadczeń. Często w projektach prowadzonych na co dzień nie ma miejsca na eksperymentowanie, na ryzyko, które jest nierozłącznie związane z próbami stosowania nowych rozwiązań. Tymczasem hackathon stwarza warunki ku temu, aby testować nowe technologie, nowe języki programowania, nowe bazy danych i pomysły na nowe produkty i ich zastosowanie, co w przyszłości może przynieść wymierne korzyści biznesowe. – podsumowuje Hubert Radulski, Dyrektor Działu IT w Eniro Polska.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój