x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Dobry rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego

Print Friendly, PDF & Email
KPT

Krakowski Park Technologiczny kończy 2015 rok w nowej siedzibie, w właśnie uruchomionym na południu Krakowa nowym budynku – Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych. Zakończenie tej inwestycji to jedno z największych osiągnięć w dziejach spółki. Zyskają klienci KPT – przede wszystkim firmy z branży ICT, które dostały do swojego użytku inkubator, powierzchnie biurowe do wynajęcia, MultiLab przeznaczony na potrzeby postprodukcji filmowej, nowoczesny showroom, wyposażone sale konferencyjne, a także ciekawie zaaranżowane powierzchnie wspólne. Firmy doceniają nową ofertę KPT – swoje biura znalazło tutaj już 25 firm, a do końca roku korytarze zaludni ponad 200 osób.

Reklama

Szczególnym wydarzeniem 2015 roku było także przygotowanie i wydanie „Strategii SMART_KOM, jako mapy drogowej dla inteligentnych rozwiązań w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym”. To ,,mapa drogowa” wytyczająca kierunki rozwoju tzw. miasta adaptywnego, czyli takiego miasta, które jest otwarte na różne modele reagowania na zmiany i nowe podejście do rozwiązywania problemów oraz świadczenia usług publicznych. Strategia powstała w ramach projektu realizowanego wraz partnerami: Województwem Małopolskim, Urzędem Miasta Krakowa, Forum Virium z Helsinek oraz Uniwersytet Techniczny w Wiedniu.

Sukcesem frekwencyjnym i biznesowym była także, zorganizowana już po raz piąty, konferencja Digital Dragons, która zgromadziła ponad 1000 uczestników z branży gier z całego świata. Z inicjatywy i pod kierunkiem Krakowskiego Parku Technologicznego powstał także raport „Kondycja Polskiej Branży Gier Wideo”.

Jak zwykle pod koniec roku, KPT zorganizował konferencję z cyklu Annual Business in Małopolska Meeting oraz Galę Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, która zgromadziła około 300 przedsiębiorców, samorządowców i polityków. To wydarzenie urosło do rangi najważniejszego spotkania gospodarczego w Małopolsce.

Ponadto KPT wydał  w tym roku 18 zezwoleń, zadeklarowane przez firmy wchodzące do strefy nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 285 milionów. W ramach inwestycji powstanie 379 nowych miejsc pracy, a utrzymanych ponad 1200. Wśród tegorocznych zezwoleń przeważają inwestycje firm polskich, ale też pojawili się inwestorzy z Ukrainy czy Niemiec. Ponadto kolejne zezwolenia na działalność w krakowskiej sse otrzymali: Nidec Motors & Actuators (Poland) sp. z o.o., Elettrostandard Polska sp. z o.o., MAN Trucks sp. z o.o. i Fabryka Okien Dako sp. z o.o. – co oznacza, że inwestorzy dobrze się czują w naszej strefie. Niestety, ciągle czekamy na rozszerzenie granic krakowskiej sse, co niewątpliwe zwiększy liczbę wydanych zezwoleń – wielu przedsiębiorców oczekuje z niecierpliwością na zakończenie spraw formalnych.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój