x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Digital Dragons Awards 2016 – znamy zdobywców nagród

Print Friendly, PDF & Email
Digital Dragons Awards (fot. KPT)

Znamy już zdobywców nagród Digital Dragons Awards 2016, przyznawanych podczas największej imprezy branży elektronicznej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie uroczystej gali w krakowskim Muzeum Manggha wielkim zwycięzcą okazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon, zdobywając cztery statuetki: Best Polish Game, Best Polish Game Art, Best Polish Game Design oraz Best Polish Game Audio. Jest to kolejny sukces gry CDP PROJEKT RED, która na przestrzeni ostatniego roku była nagradzana wielokrotnie.

Reklama

Za najlepszą grę mobilną Jury konkursu uznało produkcję warszawskiego studia 11bit Studios – This War of Mine. W Krakowie przyznano również nagrodę w kategorii Best Foreign Game, będącą wyróżnieniem polskiej branży dla najbardziej innowacyjnych i kreatywnych produkcji zagranicznych. W tym roku zdobyła ją produkcja studia Dontnod Entertainment – Life is Strange.

Podczas Digital Dragons uhonorowano również specjalna nagrodą Michała Madeja z CD PROJEKT RED za szczególne zasługi dla polskiej branży gier, a także krakowską firmę Bloober Team, która otrzymała statuetkę Małopolska Game Award za wkład w rozwój gospodarczy regionu oraz długoletnią i ugruntowaną pozycję w branży popartą sukcesami.

Pełna lista zwycięzców:

 • Zwycięzca w kategorii Best Polish Game:
  The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)
 • Zwycięzca w kategorii Best Polish Mobile Game:
  This War of Mine (11 bit studios)
 • Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Design:
  The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)
 • Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Art:
  The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)
 • Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Audio:
  The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)
 • Zwycięzca w kategorii Best Foreign Game:
  Life is Strange (Dontnod Entertainment)
 • Zwycięzca w kategorii Małopolska Game Award:
  Bloober Team
 • Zwycięzca w kategorii Special Recognition Award:
  Michał Madej (Ubisoft / CD PROJEKT RED )

Organizowana przez Krakowski Park Technologiczny konferencja Digital Dragons na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży gier w Europie. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Krakowa ponad 1200 uczestników z całego świata: producentów gier, developerów, inwestorów oraz dziennikarzy.

Podczas odbywającej się po raz piąty w Krakowie konferencji z cyklu Digital Dragons, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra edukacji i szkolnictwa wyższego. Konferencja zatytułowana „Gramy na innowacje – miliony na wsparcie polskiej branży gier”, dotyczyła m.in. skierowanego do branży gier programu sektorowego GAMEINN, który został ogłoszony  przed dwoma tygodniami przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój