x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Czy nad Wisłą powstanie druga Dolina Krzemowa?

Print Friendly, PDF & Email
Ludzie 37 (fot. unsplash.com)

Już w kwietniu rozpocznie się Let’s Start Up! – największy studencki festiwal startupowy w Polsce. Cztery kompleksowe wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację swojego biznesu marzeń. To wszystko w ramach inicjatywy organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu, działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Reklama

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego oraz biznesowego, a także ukazanie studentom świata startupów. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi, zwłaszcza absolwentów uczelni technologicznych i biznesowych, rozpoczyna każdego roku pracę w wielkich korporacjach. Istnieje jednak alternatywna ścieżka kariery. Niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych czy Izraelu i wciąż zyskująca na popularności w Polsce – stworzenie własnego biznesu.

Festiwal Let’s Start Up! rozpocznie się 22 kwietnia konferencją Tech Expo, zakończy zaś targami Startup Day (28 kwietnia). W ramach LSU! odbędą się również dwa wydarzenia licencjonowane – 3 Day Startup (23–25 kwietnia) oraz Dragons’ Den (27 kwietnia).

Zrealizuj swój biznes marzeń

Dragons’ Den to wydarzenie licencjonowane, które zdobyło miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes, z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów. Dragons’ Den to jednak nie tylko okazja do sfinansowania swojego biznesu marzeń, ale też doskonała sposobność do promocji w środowisku startupowym oraz zdobycia bezcennych kontaktów biznesowych i rozgłosu.

Choć tylko kilka najlepszych pomysłów zostanie zaprezentowanych publicznie, to jednak dużo szersze grono przedsiębiorców weźmie udział w fazie mentoringów. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijali swoje pomysły.

Startup w 72 godziny

Brzmi nierealnie? Jednak właśnie na tym polega inicjatywa 3 Day Startup! 3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. W tym roku projekt już po raz drugi zagości w Polsce jako część festiwalu Let’s Start Up! W dniach 23–25 kwietnia 2016 r. 45 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii.

Osoby biorące udział w 3 Day Startup zostają sklasyfikowane według trzech kategorii: Art&Design, Business oraz Technology. W ramach inicjatywy uczestnicy nie są pozostawieni sami w sobie. Wspiera ich grono mentorów – doświadczonych przedsiębiorców, przedstawicieli funduszy Venture Capital, a także firm technologicznych. W ten sposób łączone są inspirujące pomysły i kreatywność młodych przedsiębiorców z wiedzą i doświadczeniem mentorów.

Co kręci przedsiębiorców?

Tech Expo to unikatowa konferencja, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom, jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

W części wystawowej spotkać będzie można startupy z takich kategorii, jak software, hardware, games i aplikacje (m.in. Shoplo, UXPin, Lavito). Ponadto młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania się z przedstawicielami funduszy Venture Capital podczas VC Open Hours. Całe wydarzenie wieńczy nieformalne, dwugodzinne spotkanie networkingowe.

Poznaj świat startupów!

Let’s Start Up! to jednak nie tylko liczne projekty o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych.

Ponadto już 28 kwietnia odbędą się tragi pracy w startupach – Startup Day. Czy kiedykolwiek zastanawialiście nad wyborem pomiędzy pracą w korporacji, a założeniem własnego startupu? Istnieje trzecia droga! W ramach inicjatywy pragniemy pokazać, że młodzi ludzie mogą znaleźć zatrudnienie również w ciekawych startupach. To nie tylko okazja do pracy w młodym i kreatywnym zespole, ale też szansa na ciekawe zarobki i zdobycie dużego wpływu na firmę, i to już na początku kariery.

Zgłoszenia

 

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój