x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

Białostocki Preinkubator Przedsiębiorczości otwarty

Print Friendly, PDF & Email
Preinkubator_Bialystok (fot. UM Białystok / Marcin Jakowiak)

Przedsiębiorczy Białystok rośnie w siłę. Wszystko dzięki startupom. W lokalu użyczonym przez Miasto działa pierwszy w Białymstoku miejski Preinkubator Przedsiębiorczości, założony wspólnie przez sieć Inkubatorów AIP. Osoby posiadające pomysł na biznes będą mogły przetestować go bez zbędnego ryzyka, kosztów i pod okiem specjalistów. Preinkubator ma już pod opieką 76 projektów

Reklama

Białystok to jedno z prężniej rozwijających się miast w Polsce. Średnia wieku jego mieszkańców nie przekracza 40-stki. W niejednej głowie kiełkują na pewno innowacyjne pomysły na biznes. Z myślą o tych ludziach swoje podwoje w budynku przy ul. Warszawskiej 13 otworzył właśnie Inkubator AIP Białystok.

Od wielu lat jako samorząd angażujemy się w różne projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości w Białymstoku. Na potrzeby preinkubatora użyczyliśmy lokal komunalny. Rozwój firm, szczególnie tych zakładanych i prowadzonych przez młodych ludzi, jest priorytetem dla miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Na młodych przedsiębiorców czeka sporo możliwości. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe z funduszu AIP Seed Capital w wysokości 100 tys. zł, w zamian za 15% udziałów w startupie. Co istotne, prowadzenie biznesu w ramach Inkubatora AIP zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej, gdyż AIP udostępnia firmom swoją osobowość prawną. Tym samym zapewnia kompleksową opiekę księgową oraz prawną nad prowadzonym przedsięwzięciem. Ponadto przedsiębiorczy białostoczanie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach mentoringowych i szkoleniach oraz nawiązywać kontakty biznesowe. W znalezieniu nowych inspiracji z pewnością pomogą wydarzenia z cyklu StartUpMixer czyli networking połączony z prezentacją różnych pomysłów biznesowych.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój