x

Zapisz się do newslettera

Partnerzy

AmeriGas dostarczy butle gazowe za pomocą dronów!

Print Friendly, PDF & Email
Amerigas (fot. Materiał prasowy)

AmeriGas Polska – jeden z dostawców LPG dla gospodarstw domowych – wprowadza ultranowoczesny system dostaw butli gazowych. DroNANO to pierwsze na świecie rozwiązanie, które pozwoli na dostarczenie klientom indywidualnym butli gazowych drogą powietrzną.

Reklama

Wg danych GUS butle gazowe są wykorzystywane w co trzecim polskim gospodarstwie domowym. Usługa droNANO odpowie rosnącemu zapotrzebowaniu użytkowników na szybki i łatwy dostęp do tego źródła energii. Autonomiczny system dostaw pozwoli klientom indywidualnym AmeriGas na zamówienie butli gazowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej przez całą dobę z gwarancją dostarczenia w zaledwie 30 minut.

DroNANO to kolejne, po wprowadzonych w styczniu tego roku Butlomatach, innowacyjne rozwiązanie zwiększające wygodę użytkowników butli gazowych. Jak działa ta usługa? Mechanizm droNANO przedstawiono w filmie pod poniższym linkiem.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy pobrać na smartfon aplikację droNANO i złożyć zamówienie. Adres dostawy może zostać pobrany na podstawie aktualnej lokalizacji telefonu lub poprzez wskazanie miejsca na mapie. Aplikacja pozwala również na dokonanie płatności za gaz bezpośrednio z poziomu smartfona.

Mózgiem całego rozwiązania jest elektroniczny system sterujący, który odpowiada za obsługę zamówień, monitorowanie statusu dronów oraz wyznaczanie dla nich optymalnych tras przelotów. Do realizacji usługi droNANO, AmeriGas zastosował sześciowirnikowe drony autonomiczne, obsługujące protokół nawigacji satelitarnej GPS oraz wyposażone w inteligentny system wykrywania i omijania przeszkód. Mogą one latać z prędkością do 75 km/h, a ich zasięg wynosi aż 25km.

Stworzenie tej nowatorskiej usługi było możliwe dzięki wykorzystaniu lekkich butli AmeriGas NANO.

Ich trójwarstwowa konstrukcja, składająca się z syntetycznego korpusu, powłoki z superwytrzymałego TWINTEX’u i zbiornika wykonanego z lekkiej stali sprawia, że butle NANO są aż o 40% lżejsze od swoich stalowych odpowiedników. Dzięki temu mogą być bezpiecznie transportowane drogą powietrzną.

Początkowo dostawy realizowane będą w promieniu 25 km od baz butlowych AmeriGas i obejmą obszar 10 wybranych miast w Polsce. AmeriGas przewiduje, że do końca roku w zasięgu droNANO znajdzie się ponad 40% gospodarstw domowych. Testy droNANO ruszą już 3 kwietnia, a start usługi planowany jest do końca II kwartału 2017 roku.

AmeriGas Polska jest częścią UGI International, należącej do amerykańskiego koncernu UGI Corporation. Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku od ponad 20 lat, a pod marką AmeriGas jest znane od 2010 roku. Oferta firmy jest adresowana zarówno do użytkowników indywidualnych jak i biznesu. AmeriGas dostarcza swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji zbiornikowych i butli LPG.

© Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - redakcja@innowacyjnafirma.info


Brak komentarzy

Dodaj swój